تبلیغات
فناوری روز دنیا - نگاهی به فعالیت فایرفاکس در نمایشگاه CES
ایتنا- شرکت فایرفاکس در نمایشگاه امسال تمرکز اصلی خود را بر روی توسعه محبوبیت سیستم عامل خود یعنی FireFox OS قرار داده بود و بسیاری از بازدید کنندگان برای نخستین بار با این سیستم عامل از نزدیک کار می کردند.
نگاهی به فعالیت فایرفاکس در نمایشگاه CES


شرکت فایرفاکس در نمایشگاه امسال تمرکز اصلی خود را بر روی توسعه محبوبیت سیستم عامل خود یعنی FireFox OS قرار داده بود و بسیاری از بازدید کنندگان برای نخستین بار با این سیستم عامل از نزدیک کار می کردند.
 

به گزارش ایتنا نزدیک از یک سال از ظهور این سیستم عامل می‌گذرد ولی برای مسئولین این شرکت همچنان CES به عنوان یک محیط مناسب برای معرفی این سیستم عامل به نسبت ناشناخته به مخاطبین جهانی به حساب می‌آمد.

در این میان بیشترین تمرکز این سیستم عامل بر روی تفاوت‌های آن با رقبایی است که در طول چند سال گذشته جایگاه ثابت خود را در بازار سیستم‌های عامل یافته‌اند.

مهم‌ترین مزیتی که سیستم عامل فایرفاکس در نمایشگاه امسال بر روی آن تاکید داشت در حقیقت پوشش یک ایراد بود. به صورت کلی بازار نرم‌افزاری اندروید یا آیفون به راحتی برای این سیستم عامل قابل رقابت نبوده است و به همین دلیل نیز با بهره مندی از هسته نوشته شده بر مبنای HTML نسخه ۵ این سیستم عامل به کاربر خود اجازه می‌دهد که هر وب سایتی که هسته مشابه با این سیستم عامل داشته وبر اساس این زبان نوشته شده باشد را به عنوان یک اپلیکیشن بر روی همراه خود ذخیره سازد.

همچنین سیستم جست‌وجوی ویژه اینترنتی و محلی(داخل گوشی) نیز در این سیستم عامل کارکرد مناسبی داشته است.

در حال حاضر یسه گوشی ال جی فایر وب، آلکلتل وان تاچ فایر و ZTE اپن به این سیستم عامل مجهز هستند وبین ۷۰ تا ۱۰۰ دلار قیمت دارند.

همچنین به زودی تلویزیون هوشمند ال جی با این سیستم عامل ساخته خواهد شد تا بازار جدیدی قابل سیستم عامل فایرفاکس قرار گیرد.
 


طبقه بندی: وب و اینترنت،
برچسب ها: نگاهی به فعالیت فایرفاکس در نمایشگاه CES، در نمایشگاه CES 2014،

تاریخ : 1392/10/20 | 04:15 ق.ظ | نویسنده : رضا عباسی | نظرات
.: Weblog Themes By BlackSkin :.
broadband test