تبلیغات
فناوری روز دنیا - ساخت قوی‌ترین روبوت جهان 100 برابر توانمندتر از انسان
ایتنا - محققان در شرایط آزمایشگاهی این روبوت را مورد بررسی قرار دادند و متوجه شدند که عضلات این محصول 1000 برابر قوی‌تر از انسان است.
ساخت قوی‌ترین روبوت جهان 100 برابر توانمندتر از انسان


محققان مرکز UC Berkeley در حال ساخت روبوت جدیدی هستند که بسیار قدرتمند است و از آن به عنوان قوی‌ترین روبوت جهان یاد می‌شود.


به گزارش ایتنا از شماران سیستم، محققان در شرایط آزمایشگاهی این روبوت را مورد بررسی قرار دادند و متوجه شدند که عضلات این محصول ۱۰۰۰ برابر قوی‌تر از انسان است.

این عضلات روبوتیک از مواد ویژه‌ای موسوم به "دی‌اکسید واندیوم" ساخته شده است و باید گفت که راز موفقیت روبوت هم استفاده از همین مواد بوده است.

خاصیت این مواد به گونه‌ای است که می‌تواند از حالت عایق به حالت رسانا تغییر وضعیت دهد. به گفته محققان، اگر این ماده ویژه ۶۷ درجه سانتی‌گراد حرارت ببیند، توانایی خود برای عایق بودن را از دست می‌دهد و رسانا می‌شود.

دانشمندان می‌گویند که این حالت ویژه به روبوت امکان می‌دهد اجسامی که ۵۰ برابر سنگین‌تر از توان عضلات روبوتیک هستند را از روی زمین بلند کند.

این عضلات می‌توانند اجسام سنگین را برای مسافت‌های طولانی با خود حمل کنند. کارشناسان می‌گویند که این روبوت قادر است پس از بلند کردن شیئ، مسافتی معادل ۵ برابر طول آن را ظرف ۶۰ میلی‌ثانیه طی کند. توجه داشته باشید که این زمان کمتر از یک پلک زدن است.طبقه بندی: فناوری شخصی،
برچسب ها: ساخت قوی‌ترین روبوت جهان 100 برابر توانمندتر از انسان،

تاریخ : 1392/10/9 | 08:30 ب.ظ | نویسنده : رضا عباسی | نظرات
.: Weblog Themes By BlackSkin :.
broadband test