اسنادی كه به تازگی توسط نوكیا منتشر شده نشان می‌دهد هیئت مدیره این شركت برای انتقال استفان الاپ از مایكروسافت به نوكیا ۴ میلیون دلار هزینه كرده است.
انتقال 4 میلیون دلاری مدیر سابق مایكروسافت به نوكیا
 

نوكیا كه نگران از دست دادن جایگاه خود در دنیای گوشی‌های هوشمند است تلاش كرده با تحولات مدیریتی استراتژی تازه‌ای را تدوین كرده و در رقابت با رقبای نوظهوری مانند اپل و گوگل موفق باشد.
بر اساس این اسناد استفان الاپ فقط برای پیوستن به نوكیا ۱.۹۸ میلیون دلار دریافت كرده و ۱.۸۷ میلیون دلار دیگر هم قرار است در اكتبر سال ۲۰۱۱ به وی پرداخت شود تا درآمد مدیریتی كه وی قبلاً از مایكروسافت دریافت می‌كرد، جبران شود. 

درآمد سالانه الاپ در نوكیا ۹۰۰ هزار دلار خواهد بود و در صورت عملكرد خوب و رسیدن به اهداف از قبل تعیین شده این رقم تا ۱۵۰ درصد افزایش می‌یابد. 

الاپ از زمان پیوستن به شركت نوكیا تغییرات اساسی در استراتژی این شركت فنلاندی به وجود آورده و از جمله همكاری‌های گسترده ای را با مایكروسافت آغاز كرده تا بتواند با آیفون و گوشی‌های آندروید رقابت كند. 

الاپ و استیو بالمر رییس مایكروسافت معتقدند كه این همكاری به تقویت هر دو شركت در برابر رقبا منجر می‌شود، هر چند ضعف‌های سیستم عامل ویندوز فون مایكروسافت برای گوشی‌ها باعث شده دغدغه‌های دو طرف به طور كامل رفع نشود. 

بر اساس توافق دو طرف قرار است ویندوز فون ۷ به طور پیش فرض بر روی گوشی‌های هوشمند نوكیا نصب شود.طبقه بندی: اخبار فناوری اطلاعات،
برچسب ها: انتقال 4 میلیون دلاری، مدیر سابق، مایكروسافت، به، نوكیا،

تاریخ : 1389/12/21 | 05:22 ق.ظ | نویسنده : رضا عباسی | نظرات
.: Weblog Themes By BlackSkin :.
broadband test